Proje Hakkında

Proje Hakkında

Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi, ilimizdeki gençlerin yenilikçi, vizyonu geniş, kendini geliştiren, donanımlı ve dünya gençliği ile rekabet edebilen gençler olması hedefiyle tasarlanmış bir ‘Gençlik Sosyal Gelişim Programı’dır.

Proje içerisinde: Satranç, Su Sporları, Atletizm, Badminton, Basketbol, Masa Tenisi, Futbol, Voleybol, Güreş, Uzakdoğu Sporları (Taekwondo, Karate, Judo), Halter olmak üzere Spor Kursları;

Keman, Gitar, Kanun, Ney, Bağlama, Vurmalı Çalgılar (Erbane) olmak üzere Müzik Kursları;

Tiyatro, Halk Oyunları, Resim, Ebru, El Sanatları v.b Kültür-Sanat kursları yer almaktadır. Tamamı ücretsiz olarak sunulan bu kurslarda kullanılacak her türlü malzeme ve ekipman Proje kapsamında gençler için tahsis edilmektedir. Bu sayede maddi imkanları yetersiz dezavantajlı gençlerin de bu eğitimler ve faaliyetlerden faydalanması sağlanmaktadır.

Ayrıca bu Proje ile gençlerin toplumsal hayata aktif katılan, bilgi ve özgüven sahibi olarak öne çıkması; gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, potansiyellerini gerçekleştirmelerine imkan sağlanması; sosyal dışlanmayla mücadele edilmesi ve gençlerin kendilerini ifade edebilecekleri yapıların oluşturulması desteklenerek özgüvenlerinin artması hedeflenmektedir. Bu sayede bir ülkenin en önemli varlığı olan beşeri sermayenin geliştirilmesi, güçlendirilmesi ve nihayetinde güçlü bir toplumun oluşturulması gerçekleştirilecektir.

On binlerce gence dokunmayı hedefleyen Projemiz, İpekyolu Gençlik Merkezi, Tuşba Gençlik Merkezi, Edremit Gençlik Merkezi, Edremit-Süphan Gençlik Merkezi, Erciş Gençlik Merkezi, Erciş-Yukarı Toki Gençlik Merkezi, Çaldıran Gençlik Merkezi, Gürpınar Gençlik Merkezi ve Gevaş Gençlik Merkezi olmak üzere 10 Gençlik Merkezi’nde ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlükleri’nde uygulanacaktır. Gençler kendilerine en yakın Gençlik Merkezine başvurarak büyük değişime dahil olabilecektir.

Projenin uygulandığı ilçelerimiz

Başlıksız-3CC

İPEKYOLU

tuşba12

TUŞBA

Başlıksız-yhhhj

EDREMİT

Başlıksız-3

ERCİŞ

Başlıksız-2 (1)

ÇALDIRAN

Başlıksız-4

GÜRPINAR

Başlıksız-1 (Large)

GEVAŞ

Genç Ağaçlar Kök Salıyor projesi kapsamında aşağıdaki kurslar açılmıştır.

 Futbol   Su sporları   Bağlama   Resim/ Ebru
 Basketbol   Fotoğrafçılık   Keman   Halk oyunları
Voleybol   Güreş   Ney   Tiyatro
 Badminton   Uzakdoğu Sporları   Gitar   El sanatları
Masa Tenisi   Satranç   Kanun    Atletizm
Vurmalı Çalgılar   Halter