Sürekli Eğitim Merkezleri Gençlerimizi Üniversiteye Hazırlıyor

Projemizden Gençlik Merkezlerimize Uzakdoğu Sporları İçin Malzeme Desteği
Aralık 2, 2018
Projemizden Üniversite Yolunda Gençlerimize Tam Destek
Aralık 21, 2018

Valiliğimizce yürütülen Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi, Sürekli Eğitim Merkezleri’yle gençlerimizin geleceğe hazırlanmasına destek oluyor. Projemiz, Sürekli Eğitim Merkezleri’ne üniversite hazırlık eğitim seti, soru bankası ve kırtasiye malzemeleri sağlayarak gençlerimize üniversite hazırlık yolunda katkı sunuyor.


Çaldıran, Muradiye, Özalp ve Saray ilçelerinde Kaymakamlıklar bünyesinde açılan Sürekli Eğitim Merkezleri’nin tadilat ve mekan iyileştirmeleri projemiz tarafından gerçekleştirilmiş; bu merkezler öğrencilerimizin daha iyi şartlarda ders çalışmalarına uygun hale getirilmiştir.


Sürekli Eğitim Merkezleri’nde İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı Halk Eğitim Merkezlerince sağlanan eğitmenler tarafından gençlere yükseköğretime geçiş ve lisans yerleştirme sınavlarına yönelik eğitimler verilmektedir. Ayrıca eğitimlerin yanı sıra düzenli olarak seviye tespit sınavları yapılarak gençlerin ulaştıkları düzey ölçülmektedir. Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi, Sürekli Eğitim Merkezleri’ne sağladığı desteklerle gençlerimizin üniversite hayallerine bir adım daha yaklaşmalarına katkı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir