“Spor ve Kardeşlik Turnuvaları’nda Şampiyonlar Kupalarını Aldı

Van GSGP il içi gezisi
Projemiz Kapsamında Van Şehir Gezisi Gerçekleştirildi
Kasım 19, 2018
Projemizden Gençlik Merkezlerimize Uzakdoğu Sporları İçin Malzeme Desteği
Aralık 2, 2018

‘Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi’nin, gençlerde müsabaka kültürü oluşması ve gençlerin yeteneklerini sergilemeleri için düzenlediği Spor ve Kardeşlik Turnuvalarında şampiyon olan takımlar Van Vali Yardımcısı Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN’in de katıldığı ödül töreninde kupalarını aldılar.

Van Valiliği tarafından yürütülmekte olan ve Van gençliğinin sosyal gelişimine katkıda bulunarak; aktif, katılımcı, kendini geliştirmiş, özgüveni yüksek, donanımlı ve girişimci gençlerin yetişmesini, destekleyen “Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi”faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Gençlik Merkezleri’nde proje kapsamındaki kurslarda eğitim alan gençlerden oluşan Futbol,Basketbol, Voleybol ve Masa Tenisi takımları, Van merkezinde gerçekleştirilen turnuvalarda çekişmeli müsabakalar sergiledi. Tuşba Gençlik Merkezi, Süphan Gençlik Merkezi ve Edremit Gençlik Merkezlerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen turnuvalara 7 ilçeden 30’dan fazla takım; 670’e yakın sporcu katıldı.

Futbol müsabakalarında Erciş Gençlik Merkezi, Voleybol müsabakalarında Tuşba Gençlik Merkezi, Masa Tenisi ve Basketbol müsabakalarında ise Edremit Gençlik Merkezi kursiyerlerimiz takım halinde final maçlarını kazanarak turnuva şampiyonu oldular.

Şampiyonlar için düzenlenen ödül töreni Vali Yardımcısı Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN,Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İNANÇ, Proje Genel Koordinatörü Bülent VEZİROĞLU, Gençlik Merkezleri Müdürleri ve Proje Koordinatörlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Tören başlangıcında Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi Genel Koordinatörü Bülent VEZİROĞLU, proje hakkında bilgiler vererek projedeki faaliyetlerin Van gençliğinin gelişimine olan katkısına vurgu yaptı. Proje kapsamında verilen kurslar ve tamamlayıcı etkinliklerle şimdiye kadar 14.000 gence ulaşmayı başardıklarını, Projenin devam eden sürecinde de hedef kitleyi genişleterek Sürekli Eğitim Merkezleri ve çeşitli etkinliklerle 10.000 gence daha ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. VEZİROĞLU, bu projenin Van’a kazandırılmasında büyük katkıları olan Van Valisi Murat ZORLUOĞLU’na teşekkür ederek konuşmalarını tamamladı.

 Tören, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İNANÇ’ın konuşmaları ile devam etti. Proje kapsamında Gençlik Merkezleri’ne aktarılan malzemeler ve sağlanan eğitmen desteklerinin önemine vurgu yapan İNANÇ, Projenin Van’a kazandırılmasını sağlayan Vali Murat ZORLUOĞLU’na, Proje Koordinatörlerine, Gençlik Merkezleri Müdürlerine, Gençlik Liderlerine ve Proje Ekibine teşekkür etti.

Son olarak Vali Yardımcısı ve SODES İl Koordinatörü Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN gençlere hitapetti. Gençlik alanında çalışıyor olmanın kendisine verdiği heyecanı dile getiren Sayın BAYGÜVEN, gerçekleştirdiği konuşmasının ardından gençlere kupalarını ve hediyelerini takdim etti. Dört branşta şampiyon olan takımlardaki gençler kendileri için hazırlanan madalya ve hediyelerini aldıktan sonra toplu fotoğraf çekimine geçildi.

Program, gençler için hazırlanan ikram alanında gerçekleşen sohbetlerle devam etti. Protokol üyeleri ile bir araya gelen gençler, mutluluklarını ve yaptıkları çalışmaları protokol üyeleri ile paylaşmaya devam etti. Gerçekleşen sohbetlerin ardından şampiyon takımlar ilçelerine uğurlandı. ‘’Genç Ağaçlar Kök Salıyor’’ Projesi ile ilgili detaylı bilgi için; ‘’vangsgp.gov.tr’’adresinden erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir