‘Spor ve Kardeşlik Turnuvaları’mız Büyük Heyecana Sahne Oldu

Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi Van Turizm ve Seyahat Fuarı’ndaydı
Ekim 3, 2018
halk oyunları genç ağaçlar kök salıyor projesi
Halk Oyunları Ekibimizden Büyük Başarı
Kasım 15, 2018

“Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi” gençleri tüm yönleriyle geliştirmeye devam ediyor. Gençlerimizde müsabaka kültürü oluşması ve yeteneklerini sergilemeleri için düzenlediğimiz Spor ve Kardeşlik Turnuvalarıdört branşta heyecanlı karşılaşmalara sahne oldu. İlçelerimizdeki Gençlik Merkezleri’nde gerçekleştirdiğimiz kurslarda eğitim alan gençlerden oluşan Futbol, Basketbol, Voleybol ve Masa Tenisi takımları Van merkezinde gerçekleştirilen turnuvalara katıldı. Tuşba Gençlik Merkezi Süphan Gençlik Merkezi ve Edremit Gençlik Merkezlerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen turnuvalara 7 ilçeden 30’dan fazla takım; 670’e yakın sporcu katıldı.

Müsabakaların her biri fair-play (dürüst oyun) ruhuna uygun geçti. Çekişmeli maçların oynandığı turnuvada gençler yeteneklerini sergileme imkanı buldu. Okullardan gelen diğer öğrenciler de tribünlerdeki yerini alarak takımlardaki arkadaşlarını destekledi. Futbol müsabakalarında Erciş Gençlik Merkezi kursiyerlerimiz, Voleybol müsabakalarında Tuşba Gençlik Merkezi kursiyerlerimiz, Masa Tenisi ve Basketbol müsabakalarında ise Edremit Gençlik Merkezi kursiyerlerimiz takım halinde final maçlarını kazanarak turnuva 1.si oldu. Takımlar çeşitli hediye ve 1.lik kupasını almaya hak kazandı.

Van’ın en büyük ve en kapsamlı gençlik projesi olan “Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi”, ilimiz gençliğinin gelişimi için faaliyetlerine aralıksız devam edecek. Bizi takip etmeye devam edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir