Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi Van Turizm ve Seyahat Fuarı’ndaydı

Yeni Dönem Kurs Başvurularımız Başladı
Eylül 20, 2018
‘Spor ve Kardeşlik Turnuvaları’mız Büyük Heyecana Sahne Oldu
Kasım 7, 2018

İlimiz gençlerinin kişisel, sosyal ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen projemiz, ‘Gençlerin Olduğu Her Yerdeyiz’ sloganıyla ‘9. Van Turizm ve Seyahat Fuarı’nda yerini aldı. 27-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Fuar’da stant açan Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi, dört gün boyunca gençleri ağırladı.


Fuar süresince gençlere projede sunulan imkanlar anlatıldı ve bu imkanlardan faydalanmaları için gençler projenin uygulandığı Gençlik Merkezleri’ne yönlendirildi. Ayrıca Fuar’daki standımızda yüzlerce gence projemiz kapsamında basımı gerçekleştirilen ilimizin ve ülkemizin değerlerini anlatan “Mazide Acı Bir Hikaye – 1915 Zeve”,“Bilim Adamlarımız”, “Gönlünüzde Olalım” ve “120 Vanlı Kahraman” kitapları hediye edildi.


Dört günlük fuar süresince her gün farklı aktivite ve atölye çalışması gerçekleştirilerek gençlerin yeni deneyimler edinmeleri sağlandı. Fuarda projemiz kapsamında gerçekleştirilen kurslarda ortaya çıkan eserler sergilendi ve kursları verilen müzik aletlerinin dinletileri gerçekleştirildi. Bu kapsamda resim ve ahşap eserleri sergisi, ebru atölyesi, kanun ve ney dinletisi, gitar dinletisi ve canlı müzik gibi sanatsal ve kültürel aktivitelerle gençlere erişildi.


Gençlerin yanı sıra çok sayıda kurum/kuruluş yöneticisinin de ziyaret ederek projemiz hakkında bilgiler aldığı standımız 47 bin ziyaretçinin gezdiği fuarda 4 gün boyunca ilimiz gençlerine ulaştı. Projemiz gençlerin olduğu her yerde gençlere ulaşıp onların hayatına dokunmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir