Yeni Dönem Kurs Başvurularımız Başladı

Van Valisi Murat Zorluoğlu Van Kültür Gezileri Programımızda Gençlerle Yemekte Bir Araya Geldi
Eylül 11, 2018
Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi Van Turizm ve Seyahat Fuarı’ndaydı
Ekim 3, 2018

Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi” kapsamında yeni dönem ücretsiz Kültür, Sanat, Spor ve Müzik kursları başvurularımız başlamıştır.

Mart ayında hayata geçen ve kısa sürede binlerce gence erişen projemiz kapsamında Haziran-Temmuz-Ağustos döneminde 21 farklı branşta 121 ayrı kurs gerçekleştirildi. Van merkezde ve ilçelerdeki Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı 9 Gençlik Merkezi ve 12 farklı tesiste verilen kurslardan toplamda 3200 genç faydalandı. Verilen kurslardaki eğitimler sayesinde binlerce genç kişisel, sosyal ve fiziksel gelişimine katkıda bulundu. Ayrıca kursa katılan 1.100 genç Van Kültür Gezisi ve Van Gölü Havzası Tarih-Kültür Gezilerine, 405 genç ise İstanbul, Bursa, Çanakkale, Edirne ve Bilecik illerini kapsayan İl Dışı Tarih-Kültür Gezileri’ne götürüldü.

Projemiz kapsamında yeni dönem kurslarımız Ekim ayında başlayacaktır. İlimiz gençlerinin ufku açık, geniş vizyonlu, donanımlı ve kendini geliştirmiş bireyler olmasına katkıda bulunmak için;

Satranç, Su Sporları, Atletizm, Badminton, Basketbol, Masa Tenisi, Futbol, Voleybol, Güreş, Uzakdoğu Sporları (Taekwondo, Karate, Judo), Halter olmak üzere Spor Kursları;

Keman, Gitar, Kanun, Ney, Bağlama, Vurmalı Çalgılar (Erbane ve Tef) branşlarında olmak üzere Müzik Kursları;

Tiyatro, Halk Oyunları, Resim, Ebru, El Sanatları (Ahşap Oymacılığı) olmak üzere Kültür-Sanat Kursları kapsamında eğitimler verilmektedir..

Kurslar, İpekyolu Gençlik Merkezi, Tuşba Gençlik Merkezi, Edremit Gençlik Merkezi, Erciş Gençlik Merkezi, Çaldıran Gençlik Merkezi, Gürpınar Gençlik Merkezi, Gevaş Gençlik Merkezi, Erciş Yukarı Toki Gençlik Merkezi ve Süphan Gençlik Merkezleri’nde verilecektir. Bu kurslardan tüm gençler ücretsiz olarak faydalanabilecektir. Kurs tarihleri ve kayıt için ilgili Gençlik Merkezlerine şahsen müracaat edebilirsiniz.

*Not: Gençlik Merkezleri’nin adres ve iletişim bilgilerini sitemizden bulabilirsiniz.

1 Comment

  1. Murat dedi ki:

    Çok güzel etkinlikler. Bu tarz haberlere sürekli ihtiyaç var. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir