Van Valisi Murat Zorluoğlu Van Kültür Gezileri Programımızda Gençlerle Yemekte Bir Araya Geldi

Gençler Van Gölü Havzası Gezisinde
Eylül 2, 2018
Yeni Dönem Kurs Başvurularımız Başladı
Eylül 20, 2018

     Vali ZORLUOĞLU, Van Valiliği Koordinasyonunda yürütülmekte olan ve Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından finanse edilen “Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi”nin ‘Van Tarih-Kültür Gezileri Programı’ kapsamında 120 gençle öğlen yemeğinde bir araya geldi.

     Van gençliğinin kişisel, sosyal ve fiziksel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Van Valiliği tarafından hayata geçirilen “Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi”, gençler için il dışı ve il içi olmak üzere iki ayrı gezi programı hayata geçirdi. Gençlerin değerlerini tanımaları ve bu değerlere sahip çıkmaları amacıyla gerçekleştirilen geziler Ağustos-Eylül aylarında gerçekleştirildi. İl Dışı Tarih-Kültür Gezileri kapsamında ilçelerden ve köylerden gelen 405 genç, İstanbul, Bursa, Çanakkale, Edirne ve Bilecik illerini kapsayan 7 günlük gezi programıyla 5 şehri gezdi. Ayrıca Van Gölü Havzası ve Van Tarih Kültür Gezileri kapsamında 1100 genç ilimizin ve yöremizin tarihi, turistik ve kültürel mekanlarını gezme imkânı buldu.

     Van Valisi Murat ZORLUOĞLU’nun ilimize kazandırdığı “Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi” ile gençlere kültür, sanat ve spor alanında eğitimler verilmekte; geziler düzenlenmekte, festival, şenlik ve diğer etkinliklerle gençlerin bedensel, ruhsal ve kişisel gelişimlerine katkı bulunulmaktadır. Vali Murat ZORLUOĞLU da proje kapsamında gerçekleştirilen etkinlik ve faaliyetlere zaman zaman katılarak gençlerle bir araya gelmektedir. Vali ZORLUOĞLU son olarak Van Kültür Gezisi’ne katılan ve programı kapsamında Edremit Kocaeli Dostluk Parkı’nda bulunan 120 gençle öğlen yemeğinde bir araya geldi.

     Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi ve Van Kültür Gezisi programı hakkında gençlerin düşüncelerini soran ZORLUOĞLU, yemek süresince farklı masalardaki gençlerle sohbet etti. Geziye katılan gençler, gördükleri yerler karşısında duydukları heyecanın yanında Vali ZORLUOĞLU ile yemek yemenin mutluluğunu da yaşadı. Yemeğin ardından gençler gezi programına kaldıkları yerden devam ettiler.

1 Comment

  1. bayilik veren firmalar dedi ki:

    Çok başarılı. Çok güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir