Gençlik İftarları Devam Ediyor

Çocuklar’dan Ofisimiz’e Çat Kapı Ziyaret
Mayıs 25, 2018
Çaldıranda Gençler İle Birlikte İftarımızı Açtık
Haziran 9, 2018

Van gençliği için hayata geçirilen, Van Valiliği koordinasyonunda yürütülmekte olan, Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından finanse edilen ‘Genç Ağaçlar Kök Salıyor’ Projesi kapsamındaki ‘Gençlik İftarları’ devam ediyor. Van’daki 9 Gençlik Merkezi’nde eş zamanlı yürütülen ‘Genç Ağaçlar Kök Salıyor’ Projesi, bu Gençlik Merkezleri’ndeki gençleri iftar programları ile bir araya getiriyor. İlki Erciş’te düzenlenen ve yüksek katılımın olduğu Gençlik İftarı, bu defa da Van merkez ilçelerdeki gençlerle kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini bir araya getirdi.

Edremit Gebze Su Sporları Merkezi’nde düzenlenen İftar Programı’nda, 1000 genç ağırlandı. Van Valisi Murat ZORLUOĞLU’nun da gençlerle bir araya geldiği program, Vangölü’nün eşsiz manzarasıyla bir kat daha güzelleşti. Kurum amirleri ve STK temsilcilerinin gençlerle aynı masalara oturduğu program, Kuran tilaveti ile başladı. Ardından Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İNANÇ, gençlere seslendi. İNANÇ, konuşmasını ‘Genç Ağaçlar Kök Salıyor’ Güdümlü Projesi’ni Van’a kazandıran Vali Murat ZORLUOĞLU’na ve emeği geçenlere teşekkür ederek tamamladı. Ardından Gönüllü Gençlik Lideri, aynı zamanda ‘Genç Ağaçlar Kök Salıyor’ Projesi İdari Destek Personeli olan Feridun BİŞAR gençleri temsilen bir konuşma yaptı. Gençlik Merkezleri’nin gençlere neler kazandırdığını ifade eden BİŞAR, ‘Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi’nin Van gençliği için önemine vurgu yaptı.

Son olarak Van Valisi Murat ZORLUOĞLU kürsüde gençlere hitap etti. Programın önemine değinen ZORLUĞLU, gençlere ve gençliğe verdiği önemi örneklerle anlattı. Van gençliğine kazandırılan ‘Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi’nin uygulanması için Emekli Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Adnan GÜL’ü özel olarak Van’a davet ettiğini belirten Vali ZORLUOĞLU, Adnan GÜL’ün derin tecrübelerini Van gençliği için kullandığını aktardı. Gençlerin yoğun sevgi gösterisi sunduğu Vali ZORLUOĞLU, uzunca bir süre gençlerle fotoğraf çektirdi.

Dört ayrı noktada Gençlik Merkezleri’nin Van usulü semaver çayı ikram ettiği gençler, Van gölü kıyısında çaylarını yudumlayıp kurum amirleri ile sohbet etme imkanı buldu. Ramazan boyunca Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi kapsamında devam edecek ‘Gençlik İftarları’ diğer ilçelerdeki gençleri de bir araya getirmeye devam edecek.

1 Comment

  1. Çeyrek Kafa dedi ki:

    Güzel görüntüler, kültürümüzün gençler tarafından benimsenmesine yardımcı böyle yararlı etkinliklerin devam etmesi dileğiyle..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir