Çocuklar’dan Ofisimiz’e Çat Kapı Ziyaret

Genç Ağaçlar Kök Salmaya Başladı
Mayıs 24, 2018
Gençlik İftarları Devam Ediyor
Haziran 8, 2018

               Van ilindeki Gençler ve çocukların sosyal gelişimleri için hayata geçirilen ‘Genç Ağaçlar Kök Salıyor’ Proje Ofisi’nde çalışmalar sürerken minik çocukların çat kapı ziyaretiyle ofiste renkli dakikalar yaşandı.

               Başka bir program için çarşı merkezinde olan Van Şehit Kemal Görgülü İlköğretim Okulu öğrencileri projemizin renkli tabelalarını görünce rehber öğretmenlerinden burayı ziyaret etmek istediklerini belirtmişler. Ofiste proje çalışmaları devam ederken rehber öğretmenleri ile birlikte meraklı gözlerle etrafa bakan 16 çocuğun içeri girmesi proje ekibinde hem şaşkınlık hem de mutluluk yarattı. Tam da Proje Ofisinin girişindeki görselde yer alan ‘Gençler’ Çat Kapı Eviniz” sloganına uygun olarak sürpriz yapan çocuklar, toplantı köşesinde ağırlandı.

                ‘SODES’in ne olduğunu soran çocuklara proje ekibi tarafından SODES ve yaptığı çalışmalar anlatıldı. ‘Genç Ağaçlar Kök Salıyor’ Projesinin de ayrıntılarıyla anlatıldığı çocuklar, merak ettikleri tüm soruları proje ekibine yöneltti. Aldıkları cevaplarla heyecanlanan minikler, SODES projelerinden ve ‘Genç Ağaçlar Kök Salıyor’ Projesi’nin sunduğu imkanlardan faydalanmak için ilk fırsatta velileriyle birlikte projenin uygulandığı en yakın Gençlik Merkezi’ne gitmek istediklerini belirtti. Heyecan ve mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklara ‘Genç Ağaçlar Kök Salıyor’ Projesi görsellerinin yer aldığı bloknot ve kalemler hediye edildi. Sürpriz renkli ziyaret, fotoğraf çekimi ve şeker ikramı ile devam etti. Çalışma motivasyonumuzun daha da artmasını sağlayan çocuklar, çalışma ofisine neşe bırakarak ayrıldı.

2 Comments

  1. Vanlı dedi ki:

    Van gençliğine hayırlı olsun, vesile olanlara teşekkür eder, çalışmalarınız da başarılar ve devamını dilerim.

  2. Senem dedi ki:

    Böyle haberler almak gerçekten çok güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir