6 Mayıs Çocuk Şenliği’nden Kareler

Haydi Çocuklar Şenliğe!
Mayıs 2, 2018
Gençliğin Coşkusuna Ortak Olduk
Mayıs 20, 2018

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen ‘Çocuk Şenliği’  büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Şenlik, Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Murat ZORLUOĞLU’nun ve protokol üyelerinin Kurtuluş Parkın’ dan ‘Sağlıklı Yaşam’ temalı bisiklet yürüyüşü ile başladı. Tarihi Van Kalesi’ndeki şenlik alanına bisikletlerle ulaşan Vali ZORLUOĞLU ve beraberindekileri Trabzon Vakfıkebir Kemençe ve Horon Ekibi karşıladı. Görsel ziyafetin ardından Murat ZORLUOĞLU katılımcılarla birlikte şenlik alanını gezdi.

Her yanında ayrı bir eğlence ve aktivite olan şenlik alanında neşeli anlara dahil olan Sayın ZORLUOĞLU, sokak oyunlarında eğlenen çocuklara da eşlik etti. Gençlik Merkezleri’nin stantlarını gezerek gençlerle sohbet eden Vali ZORLUOĞLU, burada gençlerle satranç ve mangala oynadı. Sonrasında ilçelerin Halk Eğitim Merkezleri tarafından kurulan stantları ziyaret edip yöresel ürünlerden tadan Vali ZORLUOĞLU, Van Yöresi Halk Oyunları ekibinin gösterisini izledikten sonra şenlikle ilgili açıklamalarda bulundu. Şenlikte emeği geçenlere teşekkür eden Murat ZORLUOĞLU, sporun önemine vurgu yaparak; 4 bine yakın çocuk ve genç ile toplam 7 bine yakın katılımcının olduğu şenlik alanında diğer stantları gezerek çocukların mutluluğuna ortak oldu.

Gençlik Hizmetleri Emekli Daire Başkanı Adnan GÜL’ün koordinatörlüğünde organize edilen program Sayın  GÜL’ün yenilikçi yaklaşımıyla daha da renklendi. İlklerin yer aldığı Çocuk Şenliği, katılımcı çocuk ve gençlerin unutulmaz bir gün geçirmesine vesile oldu. Van gençliği için hayata geçen, Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından finanse edilen ‘Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi’ ekibi de tam kadro şenlik alanında yerini aldı. Şenliğe başından sonuna çeşitli katkılar sunan Proje ekibi, proje kapsamında Van gençliğine sunulan imkanları tanıttı. Yoğun ilgi gören standımızda gün boyu çocuklar ve gençler ağırlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir